Profesyonel Danışmanlık ve WebTapu Danışmanlığı

Hizmetlerimiz

PROFESYONEL DANIŞMANLIK HİZMETİ;

Profesyonel danışmanlık hizmetimiz kapsamında öncelikle; satmak, almak veya kiralamak istediğiniz gayrimenkullerin; tapu kaydı üzerinde hukuki incelemesi, satışa engel durumunun olup olmadığının tespiti, imar durumu, yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, mimari ve statik proje incelemesi, bağımsız bölüm (daire) tespiti, banka kredisine uygunluk durumunun tespiti, değer artış kazancı vergisinin hesabı gibi incelemelerini gerçekleştiriyoruz.

Gereklilik halinde ise SPK Lisanslı Uzmanlarımız tarafından, konu gayrimenkulün detaylı ekspertiz raporunu hazırlıyoruz. Gerçekleştirilen tüm değerlendirmeler doğrultusunda, taraflar arasında şeffaf ve güvenilir ticaret ortamı oluşturarak, gerçek anlamda profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 WEB-TAPU DANIŞMANLIĞI;

Web-Tapu; vatandaşlarımızın tapu ve kadastro müdürlüklerine gitmeden, elektronik ortamda taşınmazlarını yönetebilecekleri ve 46 adet tapu işlemi (satış, bağış, intikal vb…), 20 adet kadastro işlemi, 2 adet haritacılık işlemi ve 5 adet Osmanlıca belgeler ve eski kayıt belge işlemi için elektronik ortamda başvuru yapabilecekleri, işlemler için gerekli olan bilgi ve belgeleri güvenli elektronik ortamda gönderebilecekleri, belge doğrulama yapabilecekleri ve bu konularda üçüncü kişilere veya emlakçılara yetki verebilecekleri bir elektronik sistem olarak hayata geçmiştir. Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir.

Web-Tapu sistemi Kurum portalı üzerinden Emlakçı Girişi ve Taşınmaz Değerleme Uzmanları girişi hayata geçirilerek emlakçı ve taşınmaz değerleme uzmanlarının iş ve işlemlerine yönelik bir çok özellik ilave edilmek sureti ile uygulama, bu paydaşlar tarafından da kullanılmaktadır. Bu kapsamda, MEFGYD, “Emlakçı Girişi ve Taşınmaz Değerleme Uzmanı girişi” olmak üzere her iki alanda da yetkili olması hasebiyle, tüm tapu işlemleriniz, direk şahsınız nezdinde veya yetki vermek suretiyle webtapu sisteminde güvenilir olarak gerçekleştirilmektedir.

Sorularınız mı var ?
Hemen Bize Ulaşın

Category: Danışmanlık